Reflexní terapie je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny a samoléčby. Je založená na holistických principech a na předpokladu, že na koncích těla (chodidlech a rukou) se nacházejí nervová zakončení, která mají vztah k vnitřním orgánům. Podle reflexologie mají všechny orgány nebo části těla svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech. Kromě chodidel můžeme reflexní plošky najít např. také na rukou, uších apod.

Reflexní terapií lze stimulovat orgán, pokud pracuje nedostatečně a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Já nedělám diagnostiku, dělám reflexní masáže chodidel. Při ní se zaměřuji na plošky všech orgánů, kde cítím stagnace. Ty se pak jemným tlakem snažím rozproudit a navodit tak harmonii v těle.

UPOZORNĚNÍ: Pokud se rozhodnete přijít na reflexní masáž chodidel, velmi doporučuji zajít si před tím na pedikůru, aby se odstranila tvrdá kůže na chodidlech a masáž měla lepší účinek. Zároveň se nemasírují chodidla s kožními onemocněními, nejčastěji se vyskytují plísně. Proto je nutné si nejprve nožky zaléčit. !!!